Knygos - tai durys į pasaulį, - kartodavo Patricija. - Jos moko, auklėja, su jomis keliauji, svajoji, gyveni kitų gyvenimus, o tavo gyvenimas tampa tūkstančius kartų turiningesnis. Kažin ar kas nors galėtų pasiūlyti daugiau už mažesnę kainą, mano mieloji Meksikiete. Taip pat jos padeda susidoroti su daugeliu visokiausių blogybių: vaiduokliais, vienatve ir kitokiu mėšlu.

Man sunku įsivaizduoti žmogų, kuriam galėčiau rekomenduoti šią knygą. Ir vis dėlto esu tikra, kad daugeliui ji patiktų. Nors paremta tikra istorija, tai ne biografija, tai romanas. Pilnas nepaprastai gerų įžvalgų apie gyvenimo sunkumus, meilę, draugystę, knygas, taisykles, muziką, pasitikėjimą, drabužius, jūrą, papročius ir pasirinkimus. Apie moters gyvenimą, kurį tam tikros aplinkybės pavertė nepaprastu.

Pasakojimas dvejopas - kiekvienas skyrius prasideda rašytoju pokalbiu su šaltiniu, ir kaip matyti iš padėkų knygos gale, daugelis šių žmonių yra tikri. O paskui pokalbis perauga į pasakojimą, kur rašytojo išmonė paremiama prieš tai sužinotais faktais. Išmonė, nes juk tikrai niekas negalėjo pasakyti, kad būtent tą rytą Teresai prasidėjo mėnesinės.

Kiekviena perskaityta knyga, kaip ir bet kuris žmogus, yra nepakartojama ir vienintelė: tai atskiras pasaulis ir savita istorija.

O aš, užvertusi paskutinį puslapį, džiaugiuosi, kad perskaičiau. Atsitiktinai, bet labai gerai.

Patiko (0)

Rodyk draugams