Viskas prasidėjo prieš kelis metus, kai gavau rekomendaciją pamatyti Christopher Nolan filmą “The Prestige”. Jis geras, bet šiek tiek pervertintas. Ir kodėl, galutinai supratau tik perskaičiusi knygą, pagal kurią sukurtas šitas filmas.

Prieš keletą savaičių, kai visai neatsitiktinai atsidūriau Vagos knygyne (norėjau nusipirkti Umberto Eco “Prahos kapines”), atsitiktinai pataikiau į išpardavimą. Proga pasirausti tarp šiek tiek senstelėti spėjusių, nukainuotų knygų mane visada žavi, tai ja ir pasinaudojau. Ir taip, jūs atspėjote, aš radau šitą. Iki tol nežinojau, kad filmas sukurtas pagal knygą, ir dar, kad ir knyga išversta į lietuvių kalbą. Paėmiau beveik automatiškai.

Knyga visai kitokia nei filmas. Tie patys tik du pagrindiniai veikėjai ir kai kurie įvykiai. Ir tai gerai, nes tai atskiria knygą nuo filmo. Ir abu lieka geri.

Tai kas nepatiko? Didžiausias trūkumas, tai mane rimtai suerzino, tai Alfredo Bordeno paslaptis. Visi spėlioja, kokia ji gali būti, pateikiamas spendimas, paskui esu įtikinama, kad tai netiesa, nekantriai laukiu pabaigos, tikėdamasi nustebti, ir kaip atsakymas įrodoma, kad pradinis sprendimas buvo tiesa. Buvau žiauriai nusivylusi...

Patiko (0)

Rodyk draugams