Gyvenimas - nepriekaištingai veikiantis mechanizmas, ir manyti kitaip - erezija, tačiau kartais tenka panėšėti savo kryžių.

Mes visi rašom eilėraščius, tik tiek, kad poetai juos rašo žodžiais.

Kai rašytojas Anapilyje, ir žinai, kad deja, deja, naujų knygų nebebus, nieko kito nelieka, kaip skaityti senas. John Fowles yra vienas mano mėgstamiausių rašytojų jau daug metų - apie trečdalį mano gyvenimo, nuo tada, kai perskaičiau “Magą”. Paskui perskaičiau visa kita. Kiekviena knyga skirtinga, bet kiekviena gera, kiekviena įsimintina.

O pastaroji apie karalienės Viktorijos epochą, tai meilės istorija, kuri galbūt galėjo būti išgyventa tais laikais. Su rašytojo paaiškinimais, svarstymais, netgi abejonėmis. (Labai patiko scena, kur barzdotas vyriškis (aišku, kad pats rašytojas) įlipa į traukinį kartu su vienu iš pagrindiniu herojų ir svarsto žiūrėdamas į jį - ką man su tavimi daryti?)

Kitą akimirką ji jau klūpėjo prie lovos ir tyliai verkė įsikniaubusi į seną užtiesalą.

Sakot, kodėl nesimeldė? Bet jai atrodė, kad meldžiasi.

Taigi, kūrinys patiko, aiškus ir suprantamas, išskyrus vieną didelę išimtį - Sarą Vudraf. Ji sukėlė sumaištį ir mano mintyse, ir mano jausmuose. Rašytojas to tikriausiai siekė, kita vertus, romane jis aiškinasi, kad kūrėjas ne visada gali įtakoti savo personažus, ne visada gali paaiškinti jų veiksmus. Kas iš tikrųjų buvo Sara? Nelaiminga moteris? Moteris, gerokai pralenkusi savo laikmetį? Įsimylėjusi moteris? Intrigantė? Ateivė iš ateities? Ligonė? Melagė? Ko ji siekė? Ką ji mąstė? Ko ji norėjo? Man liko klausimų ir paslapčių. Bet visa tai priimu kaip rašytojo planą.

Ji atėjo nuimti jo nuo kryžiaus! Netikėtą praskaidrėjimo akimirką jis išvydo tikrąją krikščionybės esmę: ne šlovinti šį barbarišką paveikslą, ne savanaudiškai jam lenktis dėl naudos - nuodėmių atleidimo, bet sukurti tokį pasaulį, kuriame Išganytojas galėtų nužengti nuo kryžiaus ir stoti prieš visus žemės vyrus ir moteris ne agonijos iškreiptu veidu, bet su giedra šypsena, džiaugdamasis jų laimėta pergale, pakeitusia juos pačius.

Patiko (0)

Rodyk draugams