…sirgti jam atrodė prasčiokiška. Neturtingi žmonės rūko, neturtingi žmonės tuzinais šveičia “Krispy Kreme” spurgas. Neturtingi žmonės pastoja nuo artimų giminaičių. Neturtingi žmonės nesilaiko švaros ir gyvena toksiškuose rajonuose. <…> Tai kvailesnė, liūdnesnė, storesnė, nuolankiau kenčianti padermė.

Atsimenu, kaip prieš tikrai daug metų, kai knyga dar nebuvo išleista Lietuvoje, tėtis pasakojo, kaip jo bendradarbis ją nusipirko komandiruotės Amerikoje metu. Vien todėl, kad norėjo paskaityti, kaip amerikiečiai aprašinėja lietuvius valgančius arklieną. Ir atrodo, kad tai tebuvo vienintelė rašytojo klaida. Visas kita visai patiko, tik vėl gi stebino - kaip visi knygos herojai amerikiečiai taip gerai žino, kas ir kur yra ta Lietuva. Be jokių abejonių. Net laikraščiai rašo.

Bet užteks apie Lietuvą. Nes iš tikrųjų tai knyga apie Ameriką. Dar tiksliau - apie vieną šeimą. Tėvus ir tris suaugusius vaikus. Kone šeimos saga. Bet kitokia, hiperbolizuota, keista. O gal taip atrodo tik todėl, kad man amerikietiškas gyvenimo būdas bei žmonių santykiai yra labai neįprasti ir kartais sunkiai suprantami. Tiesa, tik tiek, kiek apie tai žinau iš knygų.

Taigi, tai nėra knyga, kurią perskaičiusi šokinėčiau iš džiaugsmo. Bet kartu ir džiaugiuosi, kad perskaičiau.

Jis pasakė, kad kai tiek daug žmonių nekenčia gėjų ir juos smerkia, kam žmogui savanoriškai tapti gėjumi, jei galima netapti.

Patiko (0)

Rodyk draugams