Man patinka dienoraščiai. Aš pati esu dienoraščių rašytoja. Rašau nuo pat ankstyvos paauglystės, nepastoviai, išskyrus kelis pastaruosius metus. Per metus prirašau užrašų knygelę. Ten renginių  ir svarbių įvykių aprašymai, kasdieninės mintys, patikusios kitų mintys, užrašai planuojant ateities įvykius, netgi plaukų kirpimo ir dažymo tvarkaraštis. Tai toks mano dienoraštis.

O metus pradedu su svetimu, bet labai ypatingu ir įdomiu dienoraščiu. Esu skaičiusi kelias Baltušio knygas. Patiko. Dabar skaitysiu dar. O pastaroji knyga labiausiai patiko tuometinio laikotarpio aprašymu, abejonėmis dėl meilės ir šeimos, kūrybinėmis kančiomis ir savikritika. Atrodo nieko ypatinga, bet labai įdomu. Ir jei kas pasakys, kad anais laikais buvo geriau - prisiekiu, į veidą mesiu šią knygą. O ji sunki. Pensijos dešimt rublių, kainos nuolat kyla, trūksta būtiniausių dalykų, visur eilės ir blatas - ar tokių laikų ilgitės? Žmogus, tais laikais užėmęs privilegijuotą padėtį, rašo nesirinkdamas žodžių ir jais baisisi bei blaiviai suvokia visą tų laikų tragizmą. Ir pritaria tarybinei santvarkai tik todėl, kad netiki jog Lietuva kitais būdais gali išlaikyti savo savastį. Bet laikas parodys, kad tai netiesa.

Dienoraštis nėra pozityvus. Daug minčių apie artėjančią mirtį, abejonių dėl savo kūrybos, gyvenimo prasmės, rūpesčių dėl šeimos, draugų ir bendražygių praradimų. Tuo pačiu rašytojas tampa artimas, lyg būtų šalia ir su juo bendrautum, klausytum jo nuomonės.

Šiandien vėl pozavau Elvyrai Radauskaitei. Biustas žada būti įdomus, geras, išraiškingas. Bene pirmoji ji pagavo mano bruožus kaip reikiant, atskleidžia suktą būdą, nepasitikintį charakterį, viskuo nusivylusį pokvailį idealistą.

Patiko (1)

Rodyk draugams