Aš niekada nežiūriu siaubo filmų. Net per jų anonsus užsimerkiu. Ir net žodis mistinis esantis apibūdinime mane daugiau atgraso negu sukelia norą pažiūrėti tą filmą. Nes aš bijau. Aišku, galiu pasakyti, kad gyvenime ir taip daug siaubo, todėl nereikia jo specialiai ieškoti, bet, manau, kad priežastis paprastesnė. Vieni bijo aukščio, kiti vorų, o aš siaubų. Tiesa, siaubiako ir yra tikslas sukelti baimę, bet aš bijau dar nieko nepamačius. Pradedu bijoti per anksti.
Prisimenu, kaip studentavimo laikais nuostabieji mano grupiokai bandė mane išgydyti alumi, bet į kino teatrą vis tiek jiems nepavyko manęs nusivesti.
Nors buvo laikas, kai aš maniau, jei ne pamėgusi, tai bent supratusi, ką malonaus gali suteikti toks pomėgis. Tada dar buvau pirmakursė studentė, gyventi bendrabutyje dviviečiame kambaryje. O mano kambario draugės hobis buvo siaubo romanų skaitymas. Anksčiau ir jai buvo baisu, bet kai susipažino su dabartiniu vaikinu, jis sugebėjo ją sudominti. Sudomino ne tik ją, bet ir mane. Ir pradėjau tuos siaubiakus skaityti. Tikrai labai įdomu. Šiurpuliukai taip lengvai ir maloniai po kūną bėgioja…
Kol vieną savaitgalį likau viena. Tai buvo neįprasta, nes tada dar beveik kiekvieną savaitgalį važiuodavau namo, o mano kambariokė likdavo. Šį kartą buvo atvirkščiai. Šeštadienio vakarą, užuot mokiusis (tai buvo priežastis, kurią pasakiau mamai aiškindama kodėl šį savaitgalį negrįšiu namo. Ir bent kai kalbėjau su ja, aš nemelavau) skaičiau visokius siaubelius. Visai smagiai leidau laiką iki tol, kol perskaičiau BUKĮ. Aš neatsimenu, kas šio kūrinio autorius, bet net dabar puikiai atsimenu, kaip tada aš išsigandau! Nuo tada nebebuvo jokių siaubiakų skaitymų, aš dar labai ilgai bijojau sieninių spintų, o tą vakarą nuėjau miegoti nesipraususi, nes neužteko drąsos nueiti į dušą.
Šia ilga įžanga norėjau paaiškinti, kokį jausmą man sukelia beveik visi lietuvių rašytojų kūriniai. Tik tai greičiau ne siaubas, o šleikštulys. Patirti įvairius jausmus yra naudinga ir įdomu, bet kas per daug yra per daug. Šioje knygoje yra 278 puslapiai, bet aš perskaičiau tik 152. Daugiau tikriausiai nesugebėsiu įveikti (ypač, kai ką tik ištraukiau žymeklį iš knygos), nes tikrai nenoriu apsivemti.

Rodyk draugams