Pavadinti jį velniu būtų buvęs retorinis persūdymas, bet, švelniai tariant, filosofijos bakalauras Jonas Kirdėjus Birontas turėjo šiokių tokių asmeninių sąskaitų su Dievu, o tai, kad mielai būtų jį sutikęs kokį tamsų vakarą siaurame Vilniaus skersgatvyje ir kumščiais išsiaiškinęs savo santykius su Viešpačiu, jam pačiam vis dėlto buvo pats tikriausias jo tikėjimo įrodymas.
Vienintelė priežastis, kodėl kartais atsiverčiu www.lrytas.lt, yra Kristinos Sabaliauskaitės straipsniai, kurie man visi iki vieno labai patinka. Logiška, kad ir knygos neperskaityti negalėjau. Iš tikrųjų, tai ją nupirkau tėčiui kaip Kalėdų dovaną. Ir gavosi taip, kad nupirkau tai, ką norėjau gauti pati. Bet tikiuosi, kad ir tėtis ją perskaitys. Ir jam patiks.
Nes man patiko. Jau seniai skaičiau tokią gerą ir man taip patikusią knygą. (Iš tikrųjų, tai blogų aš neskaitau cha cha). Perskaičiau labai greitai ir labai susidomėjusi, nepaisant kad visai nėra „nei paveikslėlių, nei pasikalbėjimų“, kaip sakė Alisa.

Dabar apie ją galvodavo tiktai tada, kai nuodėmingai pats save liesdavo; dar galvodavo kiekvieną rytą prausdamasis prieš veidrodį; ir tik tada, kai valgydavo ar gerdavo ką saldaus; ar pamatęs tamsų medų, kurio spalva priminė jos plaukus; tik kai einant gatve suskambėdavo kokios bažnyčios varpai ar pamatydavo žingsniuojančią vienuolę; tik tada, kai pamatydavo ką nors ryškiai raudono arba kai pamatydavo ką nors vos vos besišypsant pačiais lūpų kampučiais, arba – išvydęs ką nors vilkint ilgais baltais marškiniais, apsitaisius šviesiai pilkai arba turint vaiskiai rudas akis, arba šiaip, kai nebesusikaupdavo skaitydamas, kai atsipalaiduodavo, užsimiršdavo, nebūdavo niekuo užsiėmęs ir atleisdavo minčių vadžias; na, ir dar gulėdamas lovoje prieš miegą, tą sunkią valandą, kai pavargęs protas nenori paleisti iš griaužtų praėjusios dienos; ir dar kartais, jei kankindavo nemiga arba ką ryškiai sapnuodavo ir pabudęs atsimindavo ją sapnavęs; bet visą kitą laiką Jonas Kirdėjus apie Uršulę beveik jau visiškai nebegalvojo ir laikė tai geru pasiekimu.

Rodyk draugams