- Ačiū tau, Viešpatie, už viską, - murmėjo jis tirtėdamas, - už vienatvę, už alkį, už šaltį - nieko netrūksta.

Jėzaus gyvenimo pagrindu sukurtą knygą skaičiau ne vieną. Ir tiesą sakant tas siužetas gerokai jau įgrisęs. Dar vienos tikrai neketinau skaityti, bet viename interviu Nijolė Oželytė pasakė, kad tai buvo paskutinė jos skaityta grožinės literatūros knyga. Ir mane tai sudomino.

…ką tik išleistas iš Dievo rankų, švelniai leidosi tyras rytas…

Čia Jėzus - tai žmogus su daugybe abejonių. Jis myli ir nori meile išgydyti pasaulį. Bet kartu suvokia, kad to neužteks. Reikia ugnies - tikros ir aistringos - sudeginti senąjį pasaulį, kad ant griuvėsių galėtų pastatyti naująjį. Taigi Jėzus myli, abejoja, kankinasi, bėga nuo savo likimo, yra gundomas net pakabintas ant kryžiaus - būti Dievo sūnumi nelengva.

Saulė kyščiojo pirštus į ežerą ir spindesiu akino žemę.

Pats mėgstamiausias veikėjas - Judas. Rašytojo interpretacija labai patiko. Kitur jis išdavikas, čia artimiausias Jėzaus draugas ir bendražygis, stipriausios dvasios ir geriausiai jį suprantantis. Kiti mokiniai - tai prisiplakėliai pasekėjai, svajojantys apie garbę, turtus ir šlovę. Ir pasiruošę išduoti Jėzų - ar iš baimės, ar iš per menko tikėjimo. Tik Judas eina iki galo. Jam svarbi idėja - Izraelio laisvė. O Jėzus tai pajungia savo tikslams - visos žmonijos išlaisvinimui. Vienintelis mokinys, kurio tikrai reikėjo Jėzui!

- Dievo ratas pasisuko, - pasakė, - nekaišiok į jį pagalių.

Patiko (1)

Rodyk draugams