…ištikimybė man nebuvo koks nors išskirtinis sandėris, o tiesiog nuoširdus bendravimas laikantis tų pačių vertybių.

Dar viena vyresnio amžiaus vyro (knygoje tai pavadinta vakariniu nerimu) ir jaunos gražios moters meilės istorija. Man skaitant kyla klausimas - kodėl jie pirmą kartą tikrai įsimyli tik būdami brandaus amžiaus ir būtinai gerokai jaunesnę moterį? Esu skaičiusi nemažai tokių meilės istorijų. Ir nei vienos panašios su vyresne moterimi. Sulaukus tam tikro amžiaus moterims meilė nebeturi rūpėti. O jei rūpi, tai pamatuota ir išskaičiuota, be poezijos, aistros ir romantikos. Man neramu ir apmaudu - juk pati esu beveik vyresnio amžiaus moteris.

Daug ir laisvai kalbama apie seksą. Pradedant labai išsamiu gydytojo komentaru, o baigia kiekvienas mėgindamas įsimylėjusį vyriškį atvesti į protą. Gal tik prancūzai taip gali. Nes panašioje Hemingvėjaus istorijoje galime tik nujausti, kad gondoloje pulkininkas mylisi su Renata, ir tai jai nėra labai malonu. O Romain Gary pasakoja viską su visomis smulkmenomis. Ir vyriškio nerimą dėl to.

Ir tuo knyga labiausiai ir patiko. Beveik edukacinė. Daug sužinojau apie vidurio amžiaus krizės ištiktus vyrus. Ir kaip visada svarbiausias dalykas yra seksas. (Čia truputį ironizuoju).

Visada palaikiau labai gerus santykius su savo drabužiais: jie man buvo tarsi saugantis kevalas. Ne pro šalį būtų ir gera oda.

Patiko (1)

Rodyk draugams