Kelias pastarąsias savaites šitas Blogas buvo labai labai blogas. Pagaliau jam pagerėjus galiu aptarti praėjusius metus.

Praeitų metų pradžioje suvedusi kelių dar ankstesnių metų statistiką buvau nelabai patenkinta savimi. Nes, kaip knygų mylėtojai, gauti skaičiai gavosi mano nuomone per maži. Todėl sau pasižadėjau perskaityti daugiau knygų negu gauti skaičiai. Žinoma, tai ne sportas ir nesirengiau varžytis. Tiesiog norėjau skaityti daugiau. Ar pavyko? Tikrai taip, perskaičiau daugiau. Ar esu tuo patenkinta? Kaip minėjau, tai ne sportas. Jei nori perskaityti tam tikrą skaičių knygų, tarp jų tikrai neturėtų būti Thomas Mann. Niekas manęs nevertė, bet tai mano metų rašytojas. Buvo nelengva, bet džiaugiuosi, kad perskaičiau nemažai jo knygų ir galiu turėti savo nuomonę.

Jei apgaudinėjimas padeda ligoniui, tai jis jau nėra niekingas akių dūmimas, o puikiausias vaistas, ir kol aš tam tikru atveju negaliu suteikti ligoniui realios pagalbos, nori nenori turiu palaikyti jo iliuzijas.

S. Zweig mane sužavėjo sugebėjimu atskleisti ir aprašyti žmogaus jausmus. Ankstesnėje skaitytoje knygoje pagrindinė herojė buvo moteris, čia gi vyras. Ir nuo pirmojo iki paskutiniojo puslapio gyveni su herojais, jų jausmais, jų mintimis, ir nekyla nė mažiausia abejonė, kad tai gali būti netikra. Labai, labai patiko.

Patiko (2)

Rodyk draugams