…atidavė jį praryti laikui, kuris ryja savo vaikus, idant jie galingesni už jį patį netaptų, tačiau vėlei juos turi atryti, idant jie, kaip tie patys vaikai, iš naujo gyventų senas ir vis tas pačias istorijas.

Iš biblinių istorijų labiausiai žinoma ir literatūroje tikriausiai daugiausiai naudojama yra Jėzaus Kristaus istorija. Esu skaičiusi kelias tokias knygas. Bet nuo šio siužeto man jau darosi bloga.

…kūnas ir siela kur kas labiau susipynę, kad siela kur kas labiau kūniškas, kūno reikalus kur kas smarkiau lemiąs dalykas, nei kartais žmogus patikėti gali.

O čia jau visai kita istorija. Tai Senasis Testamentas. Ir bent jau literatūriniu požiūriu man daug įdomesnis.

Knyga pradedama maždaug penkiasdešimties puslapių prologu. Galvojau mirsiu kol perskaitysiu. Ir nors jaučiau, kad ten yra gerų minčių ir vertėtų skaityti susikaupus, bet dabar iš tos dalies nieko neprisimenu. O paskui prasideda veiksmas. Šitas visas romanas yra kaip prologas (bus dar trys) - čia pasakojama priešistorė - Juozapo tėvo Jokūbo istorijos.

Ir tai nuostabus kūrinys. Ta proga prisiminiau savo tikybos pamokas. Ir nors esu veikiausiai agnostikė, bet tada įgytos žinios labai pravertė.

- Viešpatie, ką darai?

Patiko (1)

Rodyk draugams