Abu mes turėjome po aštuonetą metų ir galbūt sėdėjome ant savo mamyčių minkštų kelių, nesuprasdami, koks kietas bus gyvenimas.

Pasiėmiau knygą iš bibliotekos dėl pirmojo romano. Bet aišku, kad perskaičiau ir antrąjį.

Aišku, kad mačiau tokio pat pavadinimo serialą. Tai paskui magėjo perskaityti ir knygą. Visai patiko, išskyrus keletą užuominų, skirtų pašlovinti tai santvarkai, kuri buvo, kai romanas buvo išleistas. Ir nepatiko, kad visos Karolio moterys miršta arba susijusios su mirtimi (Viktės atveju). Tai jau nesveika. Arba rašytojas mėgsta tvarką. Jei miršta, tai visos.

Antroji istorija - tai koliažas iš dviejų moterų, vyro ir rašytojo. Smalsu - ar rašytojas knyginį rašytoją išgalvojo, ar sukūrė veikėją remdamasis savo patirtimi, ar ten iš tikrųjų jis pats. Irgi patiko - nors žmonės gyvenime retai taip kalba. Arba keista - kaip pagrindinis veikėjas galėjo savo mylimąją kaimynams pristatyti kaip pusseserę ir kartu norėti su ja susituokti? Kaip tada būtų aiškinęsis? Ir abi herojės moterys taip pat miršta.

Prakeiktas vangumas, dėl kurio žmonės prasilenkia kelyje, nors užtektų pasakyti tik vienui vienintelį žodį, nelaukiant, kol jį pratars sutiktasis…

Patiko (1)

Rodyk draugams