…tobulinti protą, puoselėti žmogiškumą ir skleisti drąsą.

Tai pirmoji tokia knyga mano gyvenime, kurią tik perskaičiusi iš karto vėl pradėjau skaityti iš pradžių. Nes vėl gi - tikriausiai pirmą kartą galiu pasakyti - man tai artima. Netgi labai! Stebėtina, kaip septyniolikto amžiaus samurajaus mintys apie gyvenimą, mirtį, jausmus, papročius gali rasti atgarsį dvidešimt pirmojo amžiaus moters sieloje.

(Pastaruoju metu kartais sutrinku - kaip save pavadinti - mergina ar moterimi. Pagal amžių tikriausiai jau esu moteris, bet tai man asocijuojasi su patirtimi ir senėjimu. O nei vieno iš šių dalykų sau priskirti aš dar negaliu).

Visą gyvenimą kasdien mokykis. Būk protingesnis, nei vakar, išmintingesnis nei šiandien. Tobulybei ribų nėra.

Teko aptarinėti knygą su vienu vyriškiu. Tai jo požiūris man pasirodė nesubrendėliškas. Nes atsitiktinai pirmiausia atsiverstas skyrelis su patarimu nešiotis pudrą jam sukėlė juoką, o paskui, jau vertinant rimčiau nepatiko požiūris į mirtį. Na, ir mano jau nepirmakartis pastebėjimas, kad japonai per daug linkę spręsti viską savižudybės pagalba. (O kiek jos yra būdų ir atmainų)! Bet juk knygos siunčiama žinia yra visai kitokia! Geniali ir kartu paprasta. Būk drąsus. Veik ryžtingai. Nuolat tobulėk ir mokykis. Gyvenk šia akimirka. Nebijok mirties.

Sakoma, kad ištikus bėdai geriausia likti namuose ir mąstyti apie poeziją.

Patiko (0)

Rodyk draugams