Aš jaudinuosi. Aš visada mėgau skaityti, ir skaičiau daug, bet pastaruoju metu kažkas nutiko. Aš vis dar skaitau, bet kažkur kirba mintelė - skaitau per mažai. Aš pavydžiu žmonėms, kurie skaito. Keista. Gal tai sutapimas - bet sutinku žmones, kurie skaito daugiau. Tik pradedi kalbėti apie kokią knygą - taip, jie ją skaitė. Visos naujienos - iš kurių aš tik sudarinėju sąrašą, ką noriu turėti ir perskaityti - taip, jau yra žmonių, kurie tai padarė. Kalbame apie klasiką - tai perskaityta po kelis kartus. Man truputį baisu, kad srityje, kurioje, maniau, esu viena iš pirmųjų, užleidžiu pozicijas.

Santūrūs, perdėtai mandagūs, dažnai niūrūs, jie greitai supykdavo, greitai įsižeisdavo. Sąmokslo teorijomis ir siaubingu pesimizmu jie neabejotinai pranoko visą pasaulį. Bet šios paviršutiniškos savybės slėpė nepaprastai protingus, meilius, svetingus ir kilnius žmones.

Kurį laiką buvau apleidusi šį tinklaraštį. Abejojau, ar verta jį tęsti. Bet kai tikrai rimtai pradėjau svarstyti šią galimybę - supratau - man jo trūksta. Neramu, kai perskaityta knyga neatsiduria sąraše. Nuo tada, kai pradėjau žymėtis perskaitytas knygas, dar nesu praleidusi nei vienos perskaitytos. Ir dabar tęsiu ten, kur sustojau.

- Aš nesuprantu, Viešpatie, bet žinau, kad tu supranti, - tarė ji.

Todėl laikotarpis, nuo kada perskaičiau iki dabar ganėtinai ilgas. Aš jau nelabai ryškiai pamenu detales, bet tikrai žinau - knyga man labai patiko. Skaičiau neatsitraukdama - dar ir dar. Net kai abejojau, ar autorius tikrai parinko geriausią sprendimą knygai - ar nepersistengia su savo herojais? Bet kai baigiau skaityti - turiu sutikti - geriausią.

Ir vienintelis dalykas, kuris sukėlė abejonių - tai pavadinimo vertimas. Na, aš nežinau, kaip geriau jį buvo galima išversti, bet dabartinis variantas yra netikslus ir klaidinantis. Knyga daugiasluoksnė, bet ko jau ko, bet vienuolės paslapties joje nėra.

Žmogaus siela gležna ir permaininga, bet kūnas atsigauna greitai.

Patiko (0)

Rodyk draugams