Romanas vertinamas kontraversiškai, kai kur uždraustas, ir aš abejojau - ar skaityti? Nes nors mano požiūris į Dievą ir laisvamaniškas, bet erezijų skaityti tikrai nenorėjau. Bet šiuo atveju tai priklauso nuo požiūrio - jei knygą vertinsime kaip Šventojo Rašto aiškinimus - tai tikrai erezijos. Bet jei kaip romaną, kuriame panaudoti tam tikri religiniai motyvai, tai puikus kūrinys.

Antroji abejonė kilo dėl to, kad Jėzaus gyvenimas jau tiek daug kartų interpretuotas, kad buvo baisu - ar vien todėl nebus nuobodu, kad tą pačią istoriją skaitau ne pirmą kartą. Bet nuobodu nebuvo - buvo įdomu. Ir toks Jėzaus gyvenimo aiškinimas šiek tiek netikėtas, suteikiantis medžiagos pamąstymui, netgi atveriantis akis. Šiek tiek daugiau.

Tu nieko neišmokai, išeik, dabar Jėzus supranta, kad nepakanka kartą nepaklusti Dievui, tas, kuris nepaaukojo jam ėriuko, neturi aukoti ir avies, kad Dievui negali pasakyti Taip, kad paskui sakytum Ne, tarsi Taip ir Ne būtų kairė ir dešinė ranka, ir tik tas darbas geras, kuris atliekamas abiem.

Patiko (0)

Rodyk draugams