…niekuomet ir nieko nebijokite. Tai neprotinga.

Prieinu bibliotekoje prie Bulgakovo lentynos ir matau - likusi tik viena knyga. Ją ir paėmiau. Po kelių minučių girdžiu, kaip dvi paauglės klausinėja bibliotekininkę - jos nori perskaityti “Meistrą ir Margaritą”, bet lentyna tuščia. Vos nesušukau - aš jau skaičiau, galit imti mano. Juk džiugu, kad jaunimas nori skaityti geras knygas. Bet bibliotekininkė pažadėjo joms surasti, o aš džiaugiuosi, kad patylėjau.

Nes tai knyga, kurią kiekvienas knygų mylėtojas turėtų bent kartą perskaityti. Bent man taip atrodo. Sunku net nusakyti jos išskirtinumą ir gerumą - čia susipina gyvenimas trisdešimtųjų metų Maskvoje, meilės istorija, velnio pokštai, įsiterpia kitas romanas apie Poncijų Pilotą, fantastiniai bei pasakų elementai. O genialaus rašytojo išmonė tai sulydė į vieną geriausių visų laikų kūrinių.

Jos žvilgsnį buvo prikausčiusi lova: joje sėdėjo tasai, kurį dar visai neseniai vargšas Ivanas prie Patriarcho tvenkinių įtikinėjo, kad šėtonas neegzistuoja. Neegzistuojantis ir sėdėjo lovoje.

Mėgstamiausias veikėjas be abejo Begemotas. Aš pritariu Azazelui, kai jis kalbėdamas su Margarita skundžiasi, kad yra netinkamas šiai užduočiai. Reikėjo siųsti Begemotą - tas bent jau gražus, - sako jis. Ir man taip atrodo.

Ir bandžiau įsivaizduoti save vietoj Margaritos šėtoniškajame pokylyje. Turiu pripažinti, aš ne tokia drąsi, kaip ji.

Netgi suabejojau, ar mokėčiau gyventi tų laikų Maskvoje. Teisingai sakė Volandas - žmonės kaip ir visur, tik butų klausimas juos pagadinęs.

O visos istorijos moralas yra - jei gyveni atvira širdimi, jei trokšti gėrio, jei esi sąžiningas su savimi ir kitais, tai tada net pats velnias tau padės.

Gal malonėtum pagalvoti apie tokį klausimą: ką veiktų tavasis gėris, jeigu nebūtų blogio, ir kaip atrodytų žemė, jeigu joje pradingtų šešėliai? Juk šešėliai krinta nuo daiktų ir žmonių. Štai mano špagos šešėlis. Tačiau šešėlius meta ir medžiai, ir gyvi padarai. Ar tik nenorėtum tu nusiaubti viso žemės rutulio, išrauti visų medžių ir išnaikinti visų gyvių, idant patenkintum savo įgeidį mėgautis plika šviesa? Tu kvailas.

Patiko (0)

Rodyk draugams